10 najlepszych rzeczy, które może zrobić fighter w czasie kwarantanny
Łukasz
mar 14, 2020

10 najlepszych rzeczy, które może zrobić fighter w czasie kwarantanny

Tips  |  Fun facts

Nie jesteśmy specjalistami z zakresu epidemiologii, dlatego nie zamierzamy Wam po raz kolejny tłumaczyć jak myć ręce i z jaką częstotliwością to robić. Znamy się na sporcie, naszą pasją są sporty walki i nie wyobrażamy sobie życia bez treningu. Postanowiliśmy więc przedstawić Wam kilka propozycji efektywnego wykorzystania czasu kwarantanny.

(1) Naucz się tego, na co do tej pory brakowało Ci czasu

Trenujesz sporty walki już jakiś czas, ale nadal masz problem z wiązaniem owijek? Nie masz czasu przyłożyć się do tego, bo na treningu pojawiasz się w ostatniej chwili? W sieci znajdziesz mnóstwo toutoriali, które wyjaśnią Ci jak wiązać bandaże bokserskie. Nie ma jednej właściwej techniki, ponieważ każdy expert ma swój ulubiony sposób. Spróbuj różnych metod i wybierz najlepszą dla siebie. Najważniejsze jest to, by Twoje dłonie były odpowiednio zabezpieczone. Poświęć czas, ćwicz i doskonal tę umiejętność, a na pewno zaprocentuje to na sali treningowej.

(2) Zrób przegląd sprzętu do treningu

Aktualnie dużo uwagi poświęca się higienie, warto więc sprawdzić, w jakim stanie jest sprzęt do sportów walki, którego używamy. Jeżeli Twoje rękawice są permanentnie mokre od potu, a zapach, który wydzielają wywołuje torsje, poświęć czas na ich suszenie, dezynfekcję i ozonowanie. Doskonałym do tego narzędziem będzie suszarka do butów z funkcja ozonowania. Jeśli powyższe czynności nie przyniosą zamierzonego skutku i Twój sprzęt nie pachnie tak jak powinien, pomyśl nad jego wymianą.

(3) Po prostu skacz!

Jednym z ćwiczeń, które w łatwy sposób możesz wykonać, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz, jest skakanie na skakance. To uniwersalne ćwiczenie pomoże Ci utrzymać formę, nie wychodząc z domu. Znajdź trochę miejsca i skacz, doskonaląc koordynację, kondycję i wytrzymałość. Jeśli do tej pory na treningach ledwo wytrzymywałeś rundy ze skakanką, nadszedł czas by to poprawić!

(4) Biegnij po zdrowie

Nigdy nie przepadałeś za bieganiem, dlatego wybrałeś cardio w ramach nauki sportów walki? Aktualnie możesz nie mieć za dużego wyboru. Wkładaj wygodne buty, odpowiednie ubranie i biegnij, unikając przy tym styczności z innymi ludźmi. Ćwiczenia wykonywane na świeżym powietrzu obarczone są znacznie mniejszym ryzykiem zarażenia wirusem. Wypracowana kondycja i wytrzymałość przyda się potem na sali treningowej.

(5) Ćwicz z wykorzystaniem własnego ciała

Najlepszym narzędziem do treningu w domu niezmiennie pozostaje kalistenika. Ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, takie jak pompki, brzuszki, przysiady, pompki francuskie czy podciągnięcia należą do najbardziej efektywnych ćwiczeń kształtujących siłę dynamiczną. Ważne, by przy wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń i czynności zachować odpowiednią technikę, tak by nie wyrządzić sobie krzywdy. W sieci znajdziecie mnóstwo wskazówek jak właściwie robić pompki, przysiady i brzuszki. Sprawdzajcie wiarygodność źródeł i korzystajcie z tej wiedzy!

(6) Roluj się!

Okres spędzony w domu warto wykorzystąć także na ćwiczenia regeneracyjno-rehabilitacyjne takie jak rolowanie mięśni. Rolowanieto metoda, która rozluźnia powięź, rozbija nasze mięśnie, przez co powoduje lepsze ukrwienie. Warto poświęcić czas na ten element, ponieważ w przyszłości będzie to procentować zmniejszeniem ryzyka kontuzji i większą mobilnością mięśni. Sprzęt do rolowania jest stosunkowo niedrogi i służy bardzo długo.

(7) Bieg bokserski

Jeżeli odczuwasz opory przed wyjściem na zewnątrz i wolisz zostać w domu, dobrym rozwiązaniem na polepszenie cardio będzie bieg bokserski. Znajdź największe lustro w domu i zacznij działać. Na pewno pamiętasz to ćwiczenie z treningów, ale jeśli potrzebujesz przypomnienia, w sieci znajdziesz mnóstwo materiałów. Przyłóż się i zadbaj o to, by poprawnie wykonywać to ćwiczenie, ponieważ zła technika może skutkować utratą zdrowia i wyrobieniem złych nawyków.

(8) Walka z cieniem

Nie masz z kim walczyć? Wyzwij na pojedynek swój cień. Jeżeli nie masz odpowiedniego przygotowania kondycyjnego, wynik tej walki nie jest wcale przesądzony. Walka z cieniem to doskonałe męczące i wymagające ćwiczenie, które możesz wykonywać niezależnie gdzie się znajdziesz.

(9) Treningi na odległość

Nie masz pomysłu na trening i potrzebujesz kogoś, kto będzie czuwał nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń? Lepiej ćwiczysz kiedy ktoś stale Cię motywuje? Zacznij korzystać z osiągnięć techniki i umów się ze swoim trenerem na trening personalny na Skype. W krajach wysoko rozwiniętych ta forma pracy z trenerem jest bardzo popularna. Dzięki temu możecie korzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów nie wychodząc z domu.


(10) Dbaj o duszę i umysł

Poza rozwojem fizycznym, warto zadbać o rozwój intelektualny i duchowy. Czas kwarantanny to doskonały moment na nadrobienie zaległości z dziedziny literatury i kinematografii oraz poszerzenia swojej wiedzy na temat sportu, który się uprawia. Jeżeli chodzi o książki polecamy Wam biografie legend sportów walki: Muhammada Aliego, Mike'a Tysona, Braci Kliczko, Joanny Jędrzejczyk czy popularną ostatnio historię Tysona Fury. Z kolei do grona naszych ulubionych filmów o tematyce sportów walki należą: "Wojownik" (Marek Piotrowski), "Rocky" (wszystkie części), "Kickboxer", "Krwawy sport", "Człowiek Ringu", " Za wszelka cenę", "Wejście smoka" czy "Champion" ("Undisputed").

Menu

Cart

No products

$ 0 Total

Check out

Wishlist

No products

My wishlists

Product successfully added to your shopping cart
Quantity:
Total:
There are 0 items in your cart. There are 0 items in your cart.
Total:
Continue shopping Proceed to checkout