Tarcze bokserskie - główne korzyści płynące z ich stosowania
wrz 30, 2021

Tarcze bokserskie - główne korzyści płynące z ich stosowania

Home  |  Tips

Każdy, kto trenuje sporty walki, choć raz miał okazje użyć niezwykle przydatnego narzędzia jakim są tarcze bokserskie. Praca na tarczach to metoda treningowa stosowana w boksie, kickboxingu, mma i sztukach walki w celu poprawy szybkości rąk, czasu reakcji i siły uderzenia. Korzyści płynących z tego typu aktywności jest wiele i nie dotyczą tylko i wyłącznie parametrów przydatnych w walce. Ćwiczenia na tarczach mogą pomóc osiągać lepsze rezultaty w innych sportach, a także stanowić sposób na utrzymanie formy. Biorąc pod uwagę wzrost popularności systemów treningowych takich jak Tae Bo, Boxercise, Aerobox czy Body Combat, które zdobywają coraz więcej sympatyków na całym świecie, łatwo dojść do wniosku, że praca na tarczach i ćwiczenia stanowiące mix fitnessu i sportów walki to doskonała forma aktywności dla każdego. W poniższym artykule postaram się przytoczyć 10 głównych korzyści płynących z ćwiczeń na tarczach.

1. Doskonalenie techniki

Tarcze treningowe pozwalają nam doskonalić technikę uderzeń i kopnięć. Jeśli osobą z którą tarczujemy jest trener, łatwo może wychwycić błędy i złe nawyki oraz udzielić wskazówek.

2. Poprawa precyzji

Aby trafiać w przeciwnika podczas walki, najpierw musimy nauczyć się celować w łapy trenera. Tarcze treningowe pozwalają poprawić precyzję ciosu.

3. Praca nad sekwencjami ciosów

Bokserskie tarcze umożliwiają opanowanie akcji łączących sekwencje różnych ciosów. Zanim zastosujemy jakiś wariant walce, warto wcześniej przećwiczyć go uderzając w tarcze treningowe.

4. Poprawa koordynacji

Sporty walki są niezwykle wymagające. Podstawą jest doskonalenie takich cech jak lekkość w poruszaniu się, koordynacja i równowaga. Są to umiejętności, z których może korzystać nie tylko fighter, ale prawie każdy sportowiec, ponieważ zdolność do lekkiego poruszania się na nogach i koordynacja dają możliwość szybkiej reakcji i zmiany kierunku.

5. Umiejętność przeniesienia ciężaru przy ciosach

Siła ciosu nie pochodzi wyłącznie z ramion. Dużo większą rolę odgrywają tu dolne partie ciała, czyli tułów i nogi. Tarcze bokserskie są dla zawodnika najlepszym sposobem na poznanie zależności między dolną i górną częścią ciała i pozwalają zrozumieć, że to nogi i biodra wykonują większość pracy.

6. Poprawa mięśni brzucha i skrętu tułowia

Aby górna część ciała mogła wykorzystać siłę idącą od podłoża, część środkowa musi być solidna jak skała. Co więcej, mięśnie brzucha odgrywają zasadniczą rolę w skierowaniu siły na rzecz uderzenia.

7. Doskonalenie umiejętności uników

Umiejętności uników wymagają świetnego balansu i ruchu ramion w połączeniu z błyskawicznym czasem reakcji. Tarcze bokserskie pomagają doskonalić timing i technikę uników.

8. Poprawa szybkości

Tarcze bokserskie są świetnym narzędziem do doskonalenia szybkości rąk. Szybkie ręce to ogromny atut zawodnika sportów walki.

Jakie tarcze bokserskie wybrać?

Istnieje wiele rodzajów tarczy do boksu i innych sportów walki. Najczęściej używanymi tarczami są lekkie tarcze treningowe, nazywane często łapami trenera, które nadają się do skutecznej pracy nad techniką uderzeń pięściami, łokciem oraz kolanem. Prostokątne tarcze kickbokserskie poza ćwiczeniem ciosów, doskonale sprawdzą się do kopnięć. Są także tarcze pao, oraz pasy trenerskie, które posiadają ogromną funkcjonalność i zastosowanie.

W sklepie internetowym skilspo.com znajdziecie tarcze treningowe najwyższej jakości, wyprodukowane przez renomowane marki ze świata sportów walki takie jak Top King Boxing, Venum, Ringhorns czy Leone. Każdy trener i zawodnik znajdzie tarcze dla siebie.

Menu

Cart

No products

$ 0 Total

Check out

Wishlist

No products

My wishlists

Product successfully added to your shopping cart
Quantity:
Total:
There are 0 items in your cart. There are 0 items in your cart.
Total:
Continue shopping Proceed to checkout