Rękawice do MMA - w co się zaopatrzyć trenując mieszane sztuki walki
lip 29, 2021

Rękawice do MMA - w co się zaopatrzyć trenując mieszane sztuki walki

Tips

Mieszane sztuki walki (MMA) cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się nieco więcej o podstawowym sprzęcie. Dzięki odpowiednim akcesoriom można nie tylko poprawić wydajność treningów, ale co najważniejsze można uniknąć wielu groźnych kontuzji.

Rękawice do MMA - jakie rodzaje?

Osoby, które uprawiają mieszane sztuki walki korzystają z dwóch rodzajów rękawic. Mowa tutaj oczywiście o małych rękawicach oraz rękawicach sparingowych tzw. “bombkach”. Poszczególne modele różnią się nie tylko przeznaczeniem, ale również charakterystyczną budową i nieco innymi właściwościami użytkowymi.

Małe rękawice do MMA są najlżejsze (ważą 4 uncje) i wykorzystywane są głównie podczas oficjalnych zawodów i gal MMA. Głównymi atutami rękawic turniejowych jest pewny chwyt, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest założyć dźwignię przeciwnikowi. Pamiętać należy jednak o tym, że tego typu rękawice niestety słabiej chronią dłonie przed urazami. Można je oczywiście potraktować jako rękawice grapplingowe i używać do treningu parterowego.

Znacznie cięższe są rękawice sparingowe, które ważą około 7 uncji (0,4 kg). Wnętrze rękawic sparingowych wypełnione jest specjalną warstwą pianki, która bardzo skutecznie amortyzuje wszelkie uderzenia. W dużej mierze to właśnie dzięki grubej warstwie pianki, podczas sparingów można uniknąć groźnych urazów.

Na co dzień zawodnicy MMA częściej wykorzystują rękawice sparingowe, które doskonale nadają się do treningu i zapewniają większe bezpieczeństwo.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Aby wybrać porządne rękawice do MMA należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście jakość wykonania, a dokładniej mówiąc zastosowany materiał. Większość producentów oferuje rękawice wykonane w całości ze skóry naturalnej lub sztucznej. Rękawice wykonane z naturalnej skóry co prawda są o wiele droższe, ale za to doskonale układają się na dłoni i co najważniejsze są znacznie trwalsze. Tańsze rękawice ze skóry sztucznej zarezerwowane są głównie dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z mieszanymi sportami walki.

Aby zapewnić sobie wysoki komfort podczas ćwiczeń warto zwrócić uwagę również na rozmiar. Pamiętać należy o tym, że palce w środku rękawic MMA nie powinny mieć zbyt dużo luzu, dzięki czemu będą skutecznie chronić przed urazami. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, aby zwrócić uwagę na rzep na nadgarstku. Tylko długi i mocny rzep umożliwi idealne umocowanie rękawic na nadgarstku.

Dla amatorów ciekawą propozycją mogą okazać się rękawice do MMA z kciukiem. W modelach tych dość trudno jest wykonywać chwyty, ale co najważniejsze zdecydowanie lepiej zabezpieczają one kciuk przed urazami.

Co oprócz rękawic MMA?

We wszystkich sportach walki ogromną rolę odgrywa również profesjonalny strój i ochraniacze. Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z MMA powinny jak najszybciej rozejrzeć się za ochraniaczami na zęby. Temat stosowania ochraniaczy na zęby w sportach walki omawialiśmy już na naszym blogu, we wcześniejszym wpisie.

Zarówno zawodnicy MMA jak i osoby stawiające pierwsze kroki w świecie mieszanych sztuk walki stosują bandaże bokserskie (owijki), które chronią dłonie i nadgarstki przed urazami.

Na starcie przydać może się także solidny suspensor. Przy trenowaniu stójki wielu zawodników zakłada także kask na głowę. Jak wybrać odpowiedni przeczytacie w artykule o kaskach bokserskich.

Podobnie jak w przypadku Muay Thai i Kickboxingu, w przypadku mieszanych sztuk walki należy zaopatrzyć się w ochraniacze na piszczele, dzięki którym komfortowo i bezpiecznie można ćwiczyć kopnięcia. O tym jakie ochraniacze na piszczele wybrać pisaliśmy tu.

Rękawice MMA Warszawa

W naszej ofercie znajdziecie wiele modeli rękawic do MMA. Szczególnie polecamy sprzęt do MMA marki Venum, która aktualnie współpracuje z UFC. Rękawice MMA Venum z grubą wyściółką są chętnie wybierane i wysoko cenione zarówno przez profesjonalistów jak i amatorów. W naszym sklepie znajdziecie także spodenki do MMA, rushguardy, ochraniacze na piszczele, owijki i kaski.

Menu

Cart

No products

$ 0 Total

Check out

Wishlist

No products

My wishlists

Product successfully added to your shopping cart
Quantity:
Total:
There are 0 items in your cart. There are 0 items in your cart.
Total:
Continue shopping Proceed to checkout