Ochraniacz na szczękę - niezbędny ekwipunek każdego fightera!
lip 22, 2021

Ochraniacz na szczękę - niezbędny ekwipunek każdego fightera!

Tips

Każdy kto trenuje sporty walki takie jak boks, kickboxing czy MMA prędzej czy później zdąży się przekonać jak przydatnym narzędziem jest ochraniacz na zęby. Praca w parach, zadaniówki lub sparingi mogą być niebezpieczne jeśli nie zadbamy o bezpieczeństwo i odpowiednią ochronę szczęki.

Nawet idealnie dopasowany ochraniacz na zęby nie należy do najwygodniejszych elementów wyposażenia ochronnego wojownika. Na początku jego noszenie może wydawać się trochę dziwne i powodować dyskomfort. Nauka oddychania z założonym ochraniaczem podczas treningu również może zająć trochę czasu. Jednakże, ten mały kawałek uformowanego tworzywa może uratować Ci zdrowie i życie, warto więc używać go jak należy.

Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w mocnych sparingach czy uczestniczysz tylko w luźnej pracy w parach, mały błąd lub omsknięcie się ręki może być niebezpieczny dla zębów i szczęki. W takich sytuacjach ochraniacz na zęby może uchronić Cię przed poważnym urazem, który wyeliminuje Cię z gry na długie miesiące. Ten niewielki, ale jakże potrzebny element wyposażenia do sztuk walki może zapobiec zarówno drobnym urazom, jak i ciężkim kontuzjom zagrażającym dalszej karierze sportowej. Biorąc pod uwagę, że ochraniacze na szczękę są dosyć tanie, warto się w nie wyposażyć od początku przygody ze sportami walki.

Dla nieprzekonanych mamy poniżej krótką analizę korzyści płynących ze stosowania ochraniacza na zęby. Oto pięć powodów, dla których zawsze powinno się nosić ochraniacze na zęby podczas treningu sztuk walki.

1. Ochrona zębów.

W przypadku uprawiania sportów uderzanych, ryzyko utraty zębów jest oczywiste. Każde uderzenie, kopnięcie lub cios łokciem, które zainkasujesz w niezabezpieczoną jamę ustną, może kosztować cię zęba lub dwa. Ryzyko takich konsekwencji, choć mniejsze, istnieje również podczas treningu grapplerskiego i BJJ. Jeśli trenujesz sztuki walki już od jakiegoś czasu, prawdopodobnie znasz przynajmniej jedną osobę, która przez brak odpowiedniego zabezpieczenia straciła lub ukruszyła ząb. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że wszystkie zęby pozostaną na swoim miejscu - niezależnie od tego jaką dyscyplinę sportów walki uprawiasz i jakie ćwiczenia wykonujesz - jest używanie odpowiednio dopasowanego ochraniacza na szczękę.

2. Zapobieganie urazom szczęki i jej okolic.

Zalety prawidłowo dopasowanego ochraniacza na zęby nie kończą się wyłącznie na obszarze, który obejmuje. Ochraniacze na zęby pomagają również utrzymać nienaruszonymi kości, które je wspierają. Noszony prawidłowo ochraniacz na zęby amortyzuje i rozprowadza siłę uderzenia i wstrząsy, które możesz przyjąć na twarz podczas treningu. Dzięki temu łatwiej uchronić się przed urazami kości, takimi jak złamania i przemieszczenie szczęki oraz samej żuchwy.

3. Ochrona tkanek miękkich.

Ochraniacze na żeby poza ochroną zębów przed pięściami, goleniami i kolanami przeciwników, chronią resztę twarzy przed... zębami. Dobrze dopasowany ochraniacz na zęby, założony w prawidłowy sposób, zakryje ostre powierzchnie zębów, zapobiegając wbijaniu się ich w policzki, dziąsła i usta w przypadku urazu. To z kolei zapobiegnie negatywnym konsekwencjom w postaci otarć i skaleczeń, które mogłyby wystąpić po uderzeniu.

4. Oszczędność pieniędzy.

Według badań zawodnik uprawiający sporty walki jest wielokrotnie bardziej narażony na kontuzje zębów podczas treningów, sparingów i zawodów z niezabezpieczoną szczęką niż wtedy, gdy używa odpowiednio dopasowanego ochraniacza. Leczenie dentystyczne nie należy do najtańszych, a potencjalne konsekwencje urazów szczęki i zębów mogą być długotrwałe i bardzo kosztowne . Bilans zysków i strat jest więc prosty. Inwestycja w ten niedrogi element wyposażenia ochronnego może koniec końców pomóc nam zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy w ramach kosztów leczenia po urazie.

5. Długoterminowa inwestycja w karierę w sportach walki.

Noszenie ochraniacza na zęby nie gwarantuje, że nie odniesiesz kontuzji podczas treningu i rywalizacji w sztukach walki. Badania wskazują, że żaden ochraniacz nie zapewni Ci 100% bezpieczeństwa, a stosowane do tej pory ochraniacze na zęby nie są one tak skuteczne w zapobieganiu lub minimalizowaniu wstrząsów jak dawniej zakładano. Nie ulega jednak wątpliwości, że noszenie go znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa podczas treningu i walki. Oszczędność pieniędzy na dentystę, ochrona zębów, tkanek miękkich i szczęki zapewnianie to najważniejsze korzyści zapewniane przez ochraniacze na zęby. Lepsza ochrona to mniej zmartwień na treningu i mniejsze prawdopodobieństwo leczenia urazów. Inwestycja w ochraniacz na zęby i noszenie go zawsze podczas treningów i zawodów to ważny krok to tego, by trening sportów walki był dla ciebie podróżą na całe życie, a nie tylko na chwilę.

Najlepsze ochraniacze zębów

W naszym sklepie znajdziecie kilka modeli ochraniaczy marki Venum. Firma ta produkuje ochraniacze zębów dla dzieci i dorosłych. Ochraniacz Challenger Venum zapewnia idealne dopasowanie do kształtu szczęki, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo. Dopasowany krój zapobiega obrażeniom i zwiększa wydajność podczas treningu. Dolna gumowa rama skutecznie pochłania wstrząsy podczas użytkowania. Wykonana z zaawansowanej żelowej ramy Nextfit dla lepszego komfortu i uzupełniona o kanał oddechowy.

Menu

Cart

No products

$ 0 Total

Check out

Wishlist

No products

My wishlists

Product successfully added to your shopping cart
Quantity:
Total:
There are 0 items in your cart. There are 0 items in your cart.
Total:
Continue shopping Proceed to checkout