Trening z tarczami pao - jakie korzyści uzyskasz trenując
Łukasz
lip 7, 2020

Trening z tarczami pao - jakie korzyści uzyskasz trenując

Tips

Tarcze pao od lat są używane w gymach na całym swiecie i stały się niezbędnym atrybutem każdego kickboksera i zawodnika Muaythai. Dzięki nim, kolejne pokolenia wojowników rozwijają swoje umiejętności w profesjonalny sposów ukierunkowany na doskonalenie umiejętności przydatnych w tajskim boksie i kickboxingu.

Czym są tarcze pao i do czego służą?

Tarcze pao są jednym z podstawowych narzędzi treningowych wykorzystywanych w sportach walki, zwłaszcza w muaythai, kickboxingu i MMA. Zwykle tarcze mają prostokątny kształt i są wypełnione kilkoma warstwami pianki, co daje efekt maksymalnej redukcji wstrząsów podczas treningu.

Opisywany typ tarczy jest używany bardzo często przez trenerów sportów walki, dlatego nazywane są też "Łapami Trenera". Wszechstronność tego narzędzia sprawia, że można je wykorzystać do trenowania praktycznie każdego elementu ataku i obrony, w tym uderzeń łokciem, kolan, kopnięć, ciosów prostych, sierpowych, podbródkowych, a także serii ciosów oraz technik blokowania ciosów i szybkiej kontry. Dobry trener Muay Thai i Kickboxingu potrafi doskonale wykorzystać funkcjonalność jakie dają te tarcze, tak aby kreować rzeczywiste sytuacje, które mogą pojawić się podczas walki. Daje to możliwość treningu do granic możliwości danego zawodnika, stopniowego poszerzania wachlarzu jego umiejętności przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad bezpieczeństwem podopiecznego.

Tarcze tego typu są używane do pracy w parach i mocowane na przedramionach za pomocą podwójnych rzepów. Niezależnie od tego czy jesteś początkującym czy doświadczonym fighterem, trening na tarczach może Ci przynieść mnóstwo pozytywnych efektów.

Charakterystyka treningu na tarczach

W przeciwieństwie do worków treningowych i gruszek, tarcze to mobilne narzędzie treningowe. Można je zakładać na różne części ciała (przed klatką piersiową, twarzą, biodrami itp.) i ustawiać w różny sposób. Tarcze mogą zatem służyć jako ruchomy cel, co pozwala tworzyć sytuacje w największym stopniu przypominające prawdziwą walkę.

Ponadto pozwala ćwiczyć prawie każdy mięsień ciała i szybko przełączać się między ćwiczeniami lub intensywnością uderzeń podczas treningu. Pao to także sprzęt treningowy, który nie zajmuje miejsca i jest łatwy do przenoszenia. Wojownicy mogą również użyć go przed walką, aby udoskonalić swoją technikę.

Trenuj na tarczach by poprawić swój refleks

Trening Pao jest doskonałym sposobem na poprawę techniki i refleksu podczas walki, niezależnie od tego czy mówimy o Muay Thai, Kickboxingu czy MMA. Tego typu tarcza sprawdzi się w wielu dyscyplinach i formułach.

Po pierwsze wpływa na to mobilność tarczy. Szybka zmiana ich położenia i pozycji, gdy są one noszone przez trenera lub partnera, pozwalają skutecznie poprawić refleks i celność ciosów. Po drugie, używanie tego typu tarcz pozwoli ci na wykonywanie różnorodnych ćwiczeń, które pomogą Ci rozwinąć cechy takie jak zręczność i szybkość , zarówno podczas wykonywania zadań defensywnych, jak i ofensywnych.

Lista uderzeń i technik, które można ćwiczyć i poprawiać poprzez trening na tarczach pao, jest nieograniczona. Możesz trenować ciosy proste i sierpowe, kopnięcia obrotowe, midle-kicki, high-kicki, uderzenia kolanem itd. Z uwagi na fakt, że trening pao odbywa się w warunkach symulujących prawdziwą walkę, podczas sesji treningowej na tarczach dużo łatwiej jest ćwiczyć siłę uderzenia, zwinność i dynamikę ciosów.

Bij w tarcze rozwijając wytrzymałość

Kiedy ćwiczysz z tarczami, twój układ sercowo-oddechowy podejmuje wzmożony wysiłek i z każdym kolejnym treningiem wzrastają Twoje parametry motoryczne. Trening na tarczach to bardzo wydajne ćwiczenie kardio, które składa się z wielu powtarzalnych i dynamicznych ruchów. W związku z powyższym, pobudza nasz organizm do eliminacji zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawy wydolności sercowo-naczyniowej. Ponadto, trening z użyciem tajskich tarcz pozwala zwiększyć pułap tlenowy i poprawić wytrzymałość.

Podsumowanie

Podsumowując, tarcze pao to pomocne i wydajne narzędzie treningowe do Muaythai, ale świetnie sprawdza się też w kickboxingu i MMA. Ich używanie, wpływa korzystnie na wiele obszarów istotnych podczas walki, dlatego warto dodać tarcze do swojego asortymentu. W naszej ofercie posiadamy tarcze wykonane z odpornego na rozerwania i pęknięcia materiału oraz doskonałej jakości skóry naturalnej. Tarcze są wypełniane pianką, która nie zbija się i jest odporna na odkształcanie się oraz kruszenie. Tarcze są lekkie i wygodne w użytkowaniu. Nowy uchwyt anatomiczny zapewnia lepszą dokładność i ochronę dla trenerów oraz zawodników.

Menu

Cart

No products

$ 0 Total

Check out

Wishlist

No products

My wishlists

Product successfully added to your shopping cart
Quantity:
Total:
There are 0 items in your cart. There are 0 items in your cart.
Total:
Continue shopping Proceed to checkout